Visitaro poleca
Roztocze | Spływ rzeką Wieprz
Spływ kajakowy Wieprzem to jedna z ciekawszych przygód, które warto przeżyć na Roztoczu. Nie jest trudny, lecz wymaga nieco umiejętności, gdyż w rzece jest sporo przeszkód: piaszczyste mielizny, zatopione pnie i konary zwieszające się tuż na wodą.
Tum | Niewielka wieś pełna skarbów
Gniezno, Kraków, Warszawa… czy Polska miała też jakąś inną stolicę? Zaskakującą odpowiedź na to pytanie można poznać w niewielkiej wiosce Tum, która zadziwia monumentalną romańską archikolegiatą i pozostałościami bardzo starego grodziska.
Zamość | Poznaj miasto od kuchni
Zamość, „perła renesansu”, przyciąga turystów swoimi zabytkami. Jest tu również sporo lokali gastronomicznych, serwujących dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Można tu także skosztować nieco dla nas egzotycznych potraw ormiańskich.
Zamość | Perła renesansu
Zaprojektowany przez jednego architekta Zamość nazywany jest perłą renesansu. Był też imponującą twierdzą, której mury zachowały się do dziś. Jako miasto prywatne Zamość był siedzibą jednego z najpotężniejszych rodów magnackich Rzeczypospolitej.
Elbląg | Statkiem po trawie
To absolutnie unikatowa atrakcja i świetny pomysł na niezwykłą weekendową przygodę. Na całym świecie tylko w Polsce można „płynąć” statkiem po trawie i można to zrobić tylko na wytyczonym w XIX w. Kanale Elbląskim.
Elbląg | Miasto pełne niespodzianek
Elbląg był niegdyś piękny i bogaty, podobno ładniejszy od Gdańska. Dzisiaj jest nieco zapomniany, choć nie brakuje w nim zabytków ani malowniczych zaułków. Można tu również rozpocząć niezwykłą przygodę, której nie doświadczysz nigdzie na świecie.
Śląsk | Zabytkowe kopalnie, które można zwiedzać
Nie wszystko, co piękne znajduje się na powierzchni ziemi. Żeby w pełni poznać atrakcje Polski czasami trzeba zejść pod ziemię, nawet zjechać 300 metrów w głąb, pod miasto, by zobaczyć, co kryje się w ciemnych czeluściach i tajemniczych korytarzach.
Byczyna | Za średniowiecznymi murami
Jedno z najstarszych miasteczek na Śląsku, znane głównie z zachowanych średniowiecznych murów obronnych oraz z faktu, że w jej pobliżu 24 stycznia 1588 r. rozegrała się krwawa bitwa stanowiąca o dalszych losach Polski, a może i tej części Europy.
Szydłów | Polskie Carcassonne
Otoczone średniowiecznymi murami miasteczko gościło w swojej historii kilku polskich królów. Chlubi się wyjątkowymi atrakcjami: zamkiem królewskim, starą synagogą i niezwykłymi polichromiami. Szydłów to także śliwkowa stolica Polski.